Jdi na obsah Jdi na menu
 


NUMEROLOGIE

Numerologie zkoumá datum narození člověka s cílem dospět k lepšímu pochopení jeho osobnosti a to nejčastěji přes tzv. numerologickou mřížku, viz. obrázek.

do které se dopisuji číslice podle vzoru, to znamená, že když budu mít třeba tři jedničky, napíšu je vedle sebe do mřížky, mřížka se dá používat na cokoliv, co jde přenést na číslice, takže si tak nejenom můžete udělat mřížku na svoje datum narození, ta se dělá nejčastěji, ale třeba také mřížku na Vaše telefonní číslo, nebo číslo domu, ve kterém bydlíte, číslo občanského průkazu ale taky třeba číslo jména, nejdříve se naučíme udělat si mřížku našeho datumu narození.

Nejdříve si nakreslete mřížku podle vzoru bez čísel Pak si nad ní napište datum narození, například si vezmeme vymyšlené datum narozeni 28.2.1978 protože pracujeme s čísly, tak si nejdříve datum rozložíme na číslice které prostě sečteme 28+2+1+9+7+8=55 vyjde nám tedy číslo 55 toto číslo opět rozložíme a sečteme 5+5=10 a toto číslo opět rozložíme a sečteme 1+0=1 vždy sčítáme tak dlouho, dokud nedojdeme k jednoduchému číslu, v našem případě 1 . Ted si doplníme čísla do numerologické mřížky, podle vzoru-je jedno jestli sčítáte 28+2, nebo 2+8+2, výsledek vyjde stejný. pokud Vám vyjde na konci třeba 18+2=20 2+0 = 2 tak prostě použijete jenom 2.

Do mřížky doplňujeme i pomocná čísla, což v našem případě byly čísla 55-mezisoučet a potom hlavně číslo osoby, které nám vyšlo 1.

Tak a teď než přistoupíme k samotnému výkladu, musíme vědět hlavní zákonitosti jednotlivých čísel.

1 - jednička znamená v prvozákladě ego, neboli já, znamená to , jak moc se prosazujeme vůči společnosti, jak moc dokážeme být asertivní,čím více jedniček, tím větší osobnost, která má problémy vidět někoho jiného než sebe, no v dnešní době to někteří lidé berou jako prioritu.

2 - Dvojka znamená v v prvozákladě dvojjakost, takže dvojky znamenají výmluvnost s jinými lidmi, ale pozor, také drby, takže člověk, který má hodně dvojek, je zároveň velice ukecaný, až někdy pomlouvačný, ale pozor, zrovna taková osoba to nikdy nepřizná , na to můžete vzít jed, zároveň ale ukazuje tvůrčí myšlení, takže to tak špatně ani není.

3 - Trojka je číslem inteligence, logického myšlení a tzv. selského rozumu, hodně trojek mají geniové, nebo také blázni, ale je to číslo tvořivosti.

4 - Čtyrka je jedním slovem číslem práce, znamená to , že takový člověk nikdy nic nedostane zadarmo, čím více čtyřek, tím více dřiny, a to doslova, ale v některých povoláních to je jenom k dobru, tak třeba takový líný truhlář by byl asi na nic a asi by se ze svého povolaní moc netěšil.

5 - Pětka je číslem společnosti, to znamená, že ten, kdo ji má, je málokdy sám, toto číslo přivolává kamarády , ale pozor na ně, pokud máte hodně dvojek, tak nečekejte upřímnost, zároveň má pětka schopnost domluvit se a umět navazovat známosti, ale když vám je čtrnáct, tak to ještě moc nefunguje, to vím z vlastní zkušenosti.

6 - Šestka je číslem lásky a krásy, kdo ji má v mřížce a není krásný a zamilovaný, tak tomu to docela dost vadí, takový lidé chtějí dobře vypadat, chtějí, aby je měli všichni rádi, a když to nejde, tak můžou být docela vzteklý, mají předpoklady k tomu, aby dokázali milovat, ale jestli skutečně budou, záleží na tom, jestli skutečně chtějí, nebo nechtějí, pokud nechtějí, ale stěžují si na počkání, tak nikdy nepochopí, že chyba je u nich a ne u někoho jiného.

7 - Sedmička je číslo dluhu, neboli karmy, znamená nějakou větší neblahou událost, kterou neovlivníme, a pokud se nám přece jen podaří se ji vyhnout, přijde znova v trochu jiné podobě, aby se mohla stát znovu, dokud ji nevyřešíme správně, i když nás to bude možná bolet. Je to číslo karmického dluhu, který se nám vrátí, nebo alespoň bude chtít vrátit v tomto životě, když někoho například podvodem obereme o peníze, tak můžeme cekat, ze nám je sebere někdo druhý, a pak budeme hořekovat: vždyť já jsem přece nikomu nic neudělal...

8 - Osmička je číslem kariéry, je to touha a předpoklad něčeho dosáhnout, byt vždy první, na vrcholu, když je osmiček hodně, může taková osoba pro dosazeni svého úspěchu jit i přes mrtvoly, samozřejmě obrazně. Ale pro obchodníka to je číslo úspěchu a pokud v obchode pracujete, není nic lepšího, než mít horu osmiček.

9 - Devítka je magické číslo, které vystihuje naší intuici, nás cit rozumět nerozumnému, šestý smysl, který může být naším varovnickým, přechod nebo okno k jiné dimenzi.

Dále, je dobré vedet, ze mřížka jde podélně a svisle sčítat, zase nám jde o získaní prvočísla a součtem dojdete k číslu, které vystihuje ten který součet.

Sloupce počítám z leva do prava.
První sloupec svisle: nám ukazuje mládí osoby, čím větší číslo tím lepší mládí.
Prostředni sloupec svisle: je střední vek, opět čím větší číslo tím lépe
Poslední sloupec svisle ukazuje naše stáří, čím větší číslo tím opět lépe.

Vodorovně z vrchu první součet řádku značí naší schopnost vnímat a chápat duchovní rovinu našeho života čím větší číslo, tím větší schopnosti k pochopení vlastního podvědomí.
Prostředni řádek nám v součtu ukazuje číslo naší psychické roviny, čím větší číslo, tím sebevědomější člověk, který se nedá opít rohlíkem.
Spodní řádek nám v součtu vypovídá o naší fyzické kondici, a schopnosti jí dosáhnout.

Numerologie vás odhalí


Může je vědomě nebo nevědomě rozvíjet, potlačovat, nebo vůbec využívat. Narodí-li se ve stejný den dítě v Austrálii a v Mexiku, neznamená to, že budou jedno jako druhé. Stejné dispozice jim předem určené budou totiž jejich prostředím různě rozvíjené nebo naopak potlačované. Čísla nám umožňují lépe pochopit zákonitosti našeho vývoje.

Tyto informace nevypovídají jen o charakterových vlastnostech člověka, ale lze z nich vyčíst mnohé o schopnosti člověka vyrovnat se světem, o zdraví, sexuální energii a životních obtížích. Vycházíme z data narození a okamžiku narození, hodiny a minuty (to je první nádech). Pomocí tohoto rozboru můžeme snadněji porozumět rodičům, partnerovi, dětem a přátelům. Každý z nás touží po zdraví, štěstí a úspěšném zvládnutí svého života, ale je potřeba znát své schopnosti, a pak je dobře můžeme využít. Nemusíte dosaženým výsledkům věřit. Alespoň na chvíli se však nad nimi zamyslete. V něčem jim určitě dáte za pravdu.

VÝZNAM ČÍSEL V MŘÍŽCE

1 4 7 D
2 5 8 E
3 6 9 F
A B C  
  1 – egoismus D – síla vůle
  2 – zdraví, sex E – city, pocity
  3 – pořádek, pořádkumilovnost F – poznání, znalosti
  4 – psychologická obrana A – umění brát od života
  5 – intuice B – víra v sebe, v lidi, život
  6 – orientace na reálnost C – životní filosofie
  7 – ochrana nadpřirozenými vlivy  
  8 – odpracování za hříchy minulých životů  
  9 – genová paměť  


Sestavení numerologické tabulky provedeme následovně:

 1. Datum narození rozložíme na číslice a sečteme: například:

  26.2.1949 = 2+6+2+1+9+4+9 = 33

   

 2. Sečteme číslice čísla, dosaženého v bodě 1, tj.: 33 = 3+3 = 6

  Závěr 1: Člověk, narozený 26.2.1949 bude do 33 let (viz ad 1) svého života pod vlivem

  šestky, to je orientace na reálnost.

   

 3. První číslici ze dne narození (u dvou číslic bereme v úvahu “desítkovou”) vynásobíme

  dvěma a odpočítáme ji od hodnoty, dosažené v bodě 1, tj.:

  26 = 2+6 = 8 x 2 = 16

  33 – 16 = 17

   

 4. Sečteme číslice čísla, dosaženého v bodě 3, tj.: 17 = 1+7 = 8

  Závěr 2: Člověk narozený 26.2.1949 bude od svých 33 let (viz ad 1) žít dalších 17 let (viz ad 3) pod vlivem osmičky, tj. odpracování za hříchy minulých životů.

   

 5. Sečteme hodnoty, dosažené v bodech ad 1 a ad 3 tj.

  33+17 = 50

  Závěr 3: Člověk, narozený 26.2.1949, v 50 letech života projde určitým zlomem (operace, svatba, rozvod, životní změna….)

   

 6. Z dosažených hodnot vypracujeme základní numerologickou tabulku:

   

   

  26.2.1949   33 – 6 (ad 1, ad 2)

  17 – 8 (ad 3, ad 4)

  Tyto hodnoty přeneseme do tabulky podle číslic a provedeme horizontální i vertikální

  součty počtu číslic:

   

  Vzor tabulky: Doplněné hodnoty 26.2.1949

  11 4 7 4
  22   8 3
  33 66 99 6
  6 3 4 13
Závěr: Přečtení numerogické tabulky, tj. dispozicí člověka, který se narodil 26.2.1949:

Jednotlivá čísla (ne dvojčíslí) zaneseme do tabulky. Vyskytuje-li se číslo dvakrát,

zapíšeme jej dvakrát. Součty horizontální a vertikální znamenají počet číslic, ne matematický součet…

Má v sobě přiměřený egoismus (1), poměrně dobré zdraví (2), je pořádkumilovný (3), se slabší psychologickou obranou (4), bez intuice (5), má dobrou orientaci na reálnost (6), je klikař (7),, musí odpracovávat za hříchy minulých životů (8), s dobrou genovou pamětí (9). Má průměrnou sílu vůle (d), slabší dispozice k citům, pocitům (e), dobré poznání, znalosti (f). Umí brát od života (a), má slabší víru (b), průměrnou životní filosofii.

Numerologických způsobů a výpočtu je celá řada stačí se jenom trochu zorientovat. Pro ukázku ještě jeden příklad:

Sigmund Freud   6.5.1856   31 – 4

19 – 1

 
1111 4   5
  55 8 3
3 66 9 4
5 5 2 12
Sigmunt Freud měl ego velmi komunikační (1), zdraví neduživé (2), byl pořádkumilovný (3), se slabší psychologickou obranou a dobrým vztahem k penězům, s vysokou intuicí, kaskadérskou odvahou, dobrou orientací na reálnost, upřímnost a otevřenost ve verbální komunikaci, bez ochrany, musí odpracovávat za hříchy minulých životů, přecitlivělý, zranitelný, s průměrnou genovou pamětí. Má nadprůměrnou sílu vůle, je spolehlivý ve slibech, slabší dispozice k citům, pocitům, dobré poznání, znalosti. Umí brát od života, má umělecké vlohy, potřebuje se pohybovat, nezůstává rád na jednom místě, vysokou víru v sebe, lidi a nevyčerpatelný optimismus, nízkou životní filosofii, uměl odpouštět.